تماس بگیرید

طرز تهیه خوشمزه غذا محلی هزاری بندرعباس

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

 غذای محلی هزاری بندرعباس

برای تهیه هزاری غذا محلی بندر عباس  ابتدا فیله ماهی ها را تمیز می شوییم و آرام در آبکشی قرار می دهیم تا آب اضافه آن خارج شود.سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم.

فیله های ماهی را در کاسه ای قرار می دهیم و سیرخرد شده ،زردچوبه،فلفل قرمز،نمک،پودر زنجبیل،روغن زیتون روی آن می ریزیم و لیمو ترش را از وسط نصف می کنیم و داخل پیاله ای آب آن را کامل می گیریم و هسته های آن را جدا می کنیم.

سپس روی ماهی ها می ریزیم فیله های ماهی را آرام داخل کاسه جابه جا می کنیم تا کاملا با مواد آغشته شوند و بعد روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و داخل یخچال قرار می دهیم تا به مدت ۱ ساعت فیله ها طعم دار شوند.

سپس برنج را داخل کاسه ای می ریزیم و تا سطح روی آن آب می ریزیم و کنار می گذاریم تا به خوبی خیس بخورد. در ادامه پیازها را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه خلالی خرد می کنیم.

در این مرحله تابه ای را روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن سرخ کردنی داخل آن می ریزیم و اجازه می دهیم تا داغ شود و فیله ها را داخل یخچال بیرون می آوریم و داخل تابه می چینیم تا سرخ شوند.

فیله ها را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود. فیله ها را در توری قرار می دهیم تا روغن اضافه آن ها خراج شود و پیازها را داخل همان تابه که ماهی ها را سرخ کردیم می ریزیم و تفت می دهیم تا سبک شوند.

سپس اجازه می دهیم تا سرخ و طلایی شود.پیازهای سرخ شده را در بشقابی می ریزیم و کنار می گذاریم. آب برنج را بیرون می ریزیم و خود برنج را داخل قابلمه ای می ریزیم و آب جوش را به آن اضافه می کنیم.

حالا ۱ قاشق چایخوری زردچوبه روی آن می افزاییم و روی حرارت زیاد قابلمه را قرار می دهیم تا شروع به جوشیدن کند و آب موجود در آن بخار شود. در ادامه نیمی از برنج را از داخل قابلمه خارج می کنیم .

سپس فیله سرخ شده را به همراه کمی پیازداغ ها روی برنج قرار می دهیم و کمی برنج روی آن می ریزیم(از همان نصف برنجی که برداشتیم از داخل قابلمه) و مجددا از فیله و پیازداغ لایه بعدی قرار می دهیم.

مجددا برنج روی آن می ریزیم و حرارت را زیاد می کنیم تا بخار برنج بلند شود.تابه ای را روی حرارت قرار می دهیم و کره را داخل آن قرار می دهیم و ۳ قاشق سوپخوری روغن به آن اضافه می کنیم و همین که کره ذوب شد از روی حرارت بر می داریم.

پس از اینکه بخار برنج که بلند شد ترکیب کره و روغن را با کفگیر دارای سوراخ به صورت پخش روی برنج می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم و اول حرارت را زیاد می کنیم تا به مدت ۵ دقیقه بخار داخل قابلمه بپیچد.

بعد حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا به مدت ۳۰ دقیقه پلو هزاری پخته و آماده شود.پلو که پخته شد و دم کشید آرام پلو را داخل دیسی می کشیم و فیله های ماهی را روی آن قرار می دهیم و نوش جان کنید.

هزاری غذا محلی بندرعباس

به صورت خلاصه 

به صورت کلی ماهی را بصورت فیله و ریز خرد می‌کنیم برنج را پس از شستن و پختن در موقع دم کردن با ماهی‌ها مخلوط نموده و دم می‌کنیم.

اما ابتدا ماهی‌ها را پاک کرده و به مدت ۳۰ دقیقه در نمک زردچوبه می‌خوابانیم و بعد از مدت تعیین شده آن را می‌شوییم. پیازها را در مقداری روغن سرخ می‌کنیم.

سپس ماهی‌ها را اضافه کرده و چند بار هم می‌زنیم کمی که سرخ شد نمک، فلفل و زردچوبه همین طور گرد لیمو را اضافه کرده و تفت می‌دهیم دقت کنیم که ماهیها به هیچ عنوان خرد نشوند.

در این مرحله از هزاری غذا محلی بندر عباس برنج را پس از خیساندن می‌جوشانیم و آبکش می‌کنیم اکنون ماهی‌ها را لابه‌لای برنج آبکش شده ریخته و به مدت یک ساعت دم می‌کنیم.

 

دیگر مطالب
مدیریت رستوران
مدیریت رستوران

شیوه های مدیریت رستوران

مدیریت رستوران را می‌توان از موضوعاتی دانست که بیش از هر چیز به افزایش عملکرد روزانه یک رستوران می‌پردازد. در حقیقت می‌توان گفت مدیر یک

منوی رستوران
مدیریت رستوران

منوی رستوران

فهرست مطلب: منوی رستوران یا کافی شاپ چیست؟ چرا منوی رستوران یا کافی شاپ اهمیت دارد؟ چگونه یک منوی خوب برای رستوران یا کافی شاپ

زنبیل خرید