تماس بگیرید

نرم افزار رستوران
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطلب

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر مدیریت یک رستوران از جمله مشاغل سخت به شمار می‌رود. چراکه مدیر چنین مجموعه‌ای با انواعی از مشکلات و بحران‌ها مواجه است. لازم است بدانید که صنعت رستوران داری، تا کنون، تحولاتی بسیار را تجربه کرده و پشت سر گذاشته است. یکی از این تحولات به کارگیری انواع تکنولوژی‌ها و نرم افزارهایی است که می‌تواند مدیریت این فضاها را ساده‌تر گرداند. بنابراین امروزه، انواعی از نرم افزارهای مدیریت رستوران طراحی شده‌اند که می‌توانند راهکاری مناسب برای حل مشکلات مدیریت رستوران به شمار روند.

نرم افزار رستوران چیست؟

نرم افزارهای رستوران، در حقیقت انواعی از ابزارها و تکنولوژی‌های مدرن هستند که می‌توانند با ارائه امکان تعریف سطوح مختلف دسترسی برای کاربران مختلف، به مدیر رستوران این قابلیت را بدهند تا بتواند تمامی وقایع رستوران خود را ردیابی کند و تحت نظارت خود در بیاورد. از جمله این وقاع می‌توان به ثبت فاکتورها، ویرایش و یا حذف آن‌ها، چاپ فاکتور خروجی و … اشاره کرد.

مدیر یک رستوران می‌تواند با توجه به اطلاعاتی که از این سیستم دریافت می‌کند و در صورت وجود هر گونه ناهماهنگی در این اسناد، به کاربر صندوق مراجعه کند و از وی توضیح بخواهد. بنابراین مدیریت ساده‌تری بر روی رستوران خود اعمال خواهد کرد.

نرم افزار رستوران جامع چه امکاناتی دارد؟

یک نرم افزار رستوران مناسب که به طور جامع، طراحی شده است دارای امکانات متنوعی نیز هست. از جمله این امکانات می‌توان موارد زیر را نام برد.

دارا بودن برنامه ویژه حسابداری برای تمامی مراکز اغذیه

یکی از امکانات ویژه نرم افزارهای جامع مدیریت رستوران این است که چنین نرم افزارهایی دارای برنامه مخصوص حسابداری برای مدیریت نمودن انواع مختلف مراکز فروش اغذیه هستند. از جمله این مراکز می‌توان به رستوران، فست فود، آشپزخانه، ساندویچ فروشی و… اشاره کرد.

امکان انجام عملیات صدور فیش صندوق

چنین نرم افزاری دارای این قابلیت است که بتواند عملیات صدور فیش صندوق را به سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد و از طرف دیگر گزارش‌های مربوط به این کار را به اطلاع مدیریت رستوران برساند تا وی را در تصمیم گیری‌های آتی کمک کند.

قابلیت تعریف و طبقه بندی انواع محصولات رستوران

با استفاده از این امکان نرم افزاری، مدیران یک رستوران می‌توانند انواع مختلف کالاها و محصولات رستوران خود از جمله انواع نوشیدنی‌ها، دسرها، غذاها، سالادها و… را تعریف کنند و آن‌ها را طبقه بندی نمایند و سپس برای هر طبقه از کالا، فیش صندوق جداگانه صادر نمایند. این امکان باعث می‌شود تا امور مدیریت رستوران با نظم و سرعت بیشتری انجام گیرد و رضایت بیشتر مشتریان را نیز به دنبال داشته باشد.

از کجا بدانیم کدام نرم افزار رستوران بهتر است؟

برای تشخیص این نکته و انتخاب مناسب‌ترین نرم افزار برای مدیریت رستوران، لازم است با ویژگی‌های بهترین نرم افزارهای این کار، آشنایی داشته باشید. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سادگی و سهولت انجام کار

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های چنین نرم افزاری، سادگی کاربرد آن است. محیط این نرم افزار باید کاربردی و ساده تنظیم شده و از هر گونه پیچیدگی به دور باشد تا به راحتی بتوان آن را مورد استفاده قرار داد. کاربر صندوق باید بتواند بدون نیاز به آموزش‌های تخصصی، از این سیستم، استفاده کند. دور بودن از پیچیدگی و سهولت کار با این نرم افزار هم‌چنین موجب می‌شود تا مدیران بتوانند نقش مدیریتی و نظارتی خود را بر رستوران افزایش دهند و تمامی امور رستوران از قبیل ارتباط با مشتریان، رفت و آمد کارکنان و ساعات ورودی و خروجی آن‌ها و … را تحت کنترل خود در بیاورند و از این طریق فضای داخلی محیط کار خود را به فضایی کاملا یکپاچه تبدیل نمایند و به آن نظم بخشند.

دارا بودن جدول زمان بندی دقیق

یکی از ویژگی‌های موثر برای یک نرم افزار مدیریت رستوران این است که مدیران با استفاده از چنین سیستمی باید بتوانند جدول زمان بندی را تنظیم نمایند و از این طریق، تمامی برنامه‌های مورد نظر خود و هم‌چنین سفارشات رستوران را در آن به ثبت برسانند. از طرف دیگر با استفاده از این نرم افزار باید بتوانند تمامی امور رستوران خود را به صورت کاملا مستقل و جداگانه و منظم، دسته بندی نمایند. بنابراین از طریق به کارگیری چنین نرم افزاری، مدیران خواهند توانست بر میزان کارآیی و بازدهی رستوران خود اضافه کنند و کارکنان مجموعه خود را به تلاش بیشتری وادار نمایند.

دارا بودن تکنیک‌های اداره رستوران

نرم افزار مدیریتی رستوران که به درستی طراحی شده باشد، نرم افزاری است که دارای تکینک‌هایی مفید برای اداره کردن هر چه بهتر فضای رستوارن است. بنابراین از طریق به کارگیری این سیستم می‌توان روند ثبت سفارشات را به آسانی بررسی نمود و رزروها و صورت حساب‌ها را مورد تامل قرار داد. از این طریق، مدیران رستوان می‌توانند به فروش بالاتری نیز دست یابند. از طرف دیگر، امکان ثبت سفارش‌ها و پیگیری آن‌ها موجب می‌شود تا اداره رستوران تسهیل شود.

دقیق، آنلاین و قابل اعتماد بودن

یکی دیگر از ویژگی‌های نرم افزار مدیریتی مناسب برای یک رستوران، دارا بودن دقت کافی است. از طریق این نرم افزار باید امکان پردازش سریع و دقیق فراهم گردد. نرم افزار مناسب رستوران و یا نرم افزار فست فود مطلوب باید به نحوی دقیق، طراحی شده باشد و از طرف دیگر، قابلیت ثبت سفارش مشتریان به صورت انلاین را نیز داشته باشد.

از این طریق، مشتریان رستوران می‌توانند به راحتی کار ثبت سفارش خود را به انجام برسانند. بنابراین رضایتمندی در آنان افزایش خواهد یافت. از طرف دیگر در چنین شرایطی، مشتریان به این اطمینان دست می‌یابند که پرداخت‌ها و هم‌چنین سفارش‌هایشان با دقتی بالا انجام خواهد گرفت.

از طریق چنین نرم افزاری می‌توان قیمت‌های منوها را به طور دقیق و به صورت خودکار تنظیم نمود. این عوامل، همه به رضایت بیشتر مشتریان کمک خواهند کرد. چنین نرم افزاری هم‌چنین باید از نظر سطوح دسترسی کاربران مختلف نیز، قابلیت تنظیم داشته باشد. در این صورت، مدیران نیز می‌توانند به این سیستم‌های نرم افزاری اعتماد کافی داشته باشند.

نظم بخشی به فضای رستوران و تنظیم برنامه‌ها

سیستم نرم افزاری مناسب برای مدیریت رستوران، نرم افزای است که مدیران می‌توانند به سادگی و سهولت، هر گونه تغییر مد نظر خود را در آن به وجود آورند. از جمله این موارد می‌توان به تغییر دادن منوی رستوران اشاره کرد. از طرف دیگر چنین نرم افزاری باید به نحوی طراحی شده باشد که از طریق آن بتوان قیمت‌های غذاها را به سیستم مورد نظر وارد کرد و در مواقع لزوم، آن‌ها را تغییر داد.

بنابراین با استفاه از این تکنولوژی‌های مدرن، امور رستوران داری با سهولت بیشتری انجام خواهند گرفت و از میزان دغدغه‌های مدیران کاسته خواهد شد.

امکان مدیریت از راه دور

یکی از ویژگی‌های اساسی نرم افزار مناسب برای مدیریت نمودن یک رستوران، امکان مدیریت محیط کار از راه دور است. این امکان وجود دارد که مدیر رستوران در بخشی از زمان و یا چند روز متوالی در رستوران خود حضور نداشته باشد و تمایل داشته باشد تا در این زمان، از عملکرد بخش‌های مختلف در محیط کار خود، مطلع شود.

بنابراین در چنین شرایطی با استفاده از یک نرم افزار مدیریتی رستوران، می‌تواند تمامی امور این مکان را از راه دور تحت کنترل و نظارت خود در بیاورد و بر تغییر منوها، گزارش‌ها، ساعات ورود و خروج کارکنان، نحوه ارتباط آن‌ها با مشتریان و … مدیریت داشته باشد. از این طریق، کارکنان نیز عملکرد بهتری خوهند داشت چراکه می‌دانند در تمامی شرایط، تحت کنترل و نظارت مدیر هستند. لذا مشتریان نیز احساس بهتری خواهند داشت چراکه با آن‌ها رابطه خوبی، برقرار می‌شود.

آیا می‌توان از نرم افزار رستوران برای فست فود و کافی شاپ استفاده کرد؟

همان‌طور که پیش از این نیز اشاره شد یکی از امکانات قابل توجه نرم افزارهای جامع مدیریت رستوران، دارا بودن برنامه حسابداری مخصوص برای مدیریت تمامی انواع اغذیه فروشی‌ها است. بنابراین می‌توان از این گونه  نرم افزارها در فضاهای مختلف از جمله رستوران، فست فود، کافی شاپ ، مراکز غذایی و .. استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مطالب
صبحانه
بلاگ
مواد غذایی مقوی برای صبحانه خوشمزه

طبق تحقیقات، متخصصان تغذیه صبحانه را از اصلی ترین وعده های غذایی خوانده است. انسان وقتی روز خود را شروع میکند ، به انرژی زیادی

قهوه
مدیریت کافی شاپ
انواع مختلف قهوه و خصوصیات آن ها

قهوه یک نوشیدنی سلیقه ای میباشد. بسیاری از افراد آن را به خاطر طعم تلخ آن دوست ندارند ، بسیاری هم با نوشیدن آن دچار

مهمترین عملیات اجرایی رستوران
مدیریت رستوران
مهمترین عملیات اجرایی رستوران

عملیات اجرایی رستوران که در مراکز غذایی (رستوران ها، فست فودها، تالارها) صورت می گیرد تقریباً بیشتر از سرو و تحویل غذا است. رستوران های

کنترل داخلی در رستوران
مدیریت رستوران
کنترل داخلی در رستوران ها

طبق آخرین آمار از رستوران ها ، سرقت و کلاهبرداری کارمندان هر ساله از ۴ تا ۵ درصد از درآمد فروش سالانه برای رستوران ها