تماس بگیرید

کنترل داخلی در رستوران
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطلب

طبق آخرین آمار از رستوران ها ، سرقت و کلاهبرداری کارمندان هر ساله از ۴ تا ۵ درصد از درآمد فروش سالانه برای رستوران ها هزینه برمیدارد. با وجود این ، خصوصیاتی از قبیل اندازه ی کسب و‌ کار، موجب درصد بیشتری از معاملات مبتنی بر پول نقد شده و با ایجاد نرخ بالای گردش کارکنان، اجرای کنترل داخلی را دشوار می کند.

هرچه سیستم کنترل داخلی ضعیف تر باشد ، کارکنان با اطمینان بیشتری می توانند بدون اینکه گرفتار شوند دست به سرقت یا کلاهبرداری بزنند – و احتمال ادامه ی تلاش آنها بیشتر است.

در ادامه به مبانی کنترل داخلی رستوران می پردازیم:

هدف از ایجاد کنترل داخلی در یک رستوران

افزایش احتمال واقعی و قابل درک و کشف کلاهبرداری یا سرقت و برخورد صحیح با آن است.  با این وجود ایجاد کنترل داخلی ،اولین قدم در جلوگیری از اقدامات غیرقانونی است. روش سیاست های مکتوب، نظارت فعال و سیستم نظارت بر کنترل، اعتبار اینکار را افزایش داده و اثربخشی آن را تقویت می کند.  سیاستی که انتظار تعطیلات اجباری، تعداد کسب تصادفی پول نقد و موجودی توسط صاحب مشاغل یا مدیر و چرخش دوره ای وظایف شغلی را تعیین می کند ، همگی می توانند برای افزایش کارایی کنترل های داخلی یک رستوران کارآمد باشند.

کنترل های مالی

کنترل مالی رستوران ها، اغلب از فناوری هایی مانند ثبت نام در محل فروش ، نرم افزار حسابداری مالی و نرم افزاری که این دو را ادغام می کند،استفاده می کنند.  سیستم های یکپارچه را می توان برای انجام مدیریت موجودی در زمان واقعی برنامه ریزی کرد. هنگامی که کشوهای پول نقد به افت نیاز دارند و انواع گزارش های مالی جامع را اجرا می کنند ، این نرم افزارها به مدیر سیگنال می دهند.  یک سیستم POS، سیستم ردیابی وجه نقد و کارت اعتباری امن تری ایجاد می کند و ارتکاب کارهایی مانند برداشتن پول از دفاتر ثبت نام و یا باطل کردن یک معامله که قبلاً ثبت شده است را برای کارمندان دشوارتر میکند.

کنترل پول نقد داخلی رستوران

کنترل پول نقد بر شمارش وجه و کنترل محدودیت های نقدی متمرکز هستند. استراتژی های کنترل شمارش وجه نقد شامل شروع هر شیفت با سرور از پیش تعیین شده به همراه یک راننده ی سیار از پیش تعیین شده است که از طرف رستوران شما غذا را تحویل دهد.  تنظیم ثبت نام برای نیاز به شمارش تصادفی نابالغ وجه و سپرده های دوشماره ای از کنترل اضافی شمارش وجه است.  کنترل های محدودیت وجهی شامل ثبت برنامه نویسی برای ارسال سیگنال به مدیر است که سرور یا کشوهای نقدی به افت پول نقد نیاز دارند.  محدودیت های نقدی همچنین برای ثبت معاملات ثبت شده ی بدون دریافت وجه و تخفیف هایی که می تواند توسط یک کارمند غیر صادق که مدیر را نادیده می گیرد، به پول نقد تبدیل شود.

کنترل موجودی رستوران

کنترل موجودی با دریافت سفارش از طرف رستوران آغاز می شود.  با بررسی کامل یک سفارش ، اطمینان حاصل می شود که مقادیر سفارش شده با مقادیر مطابقت داده شده ، اقلام – به ویژه موارد موجود در بطری های شیشه ای یا ظروف – آسیب نبیند و کالاهای موجودی تحویل شده همان چیزی باشد که رستوران سفارش داده است.

تحویل تحت نظارت ،همچنین می تواند از سرقت جلوگیری کند. ممکن است اگر یک راننده ی تحویل غذا ، به عنوان مثال موارد کامل یک مورد را تحویل داد ، موارد کامل یک یا چند مورد دیگر را از بین ببرد.  کنترل اضافی کالا شامل محدود کردن دسترسی به مکان های ذخیره ی مواد غذایی و سازماندهی کالاهای موجود است به گونه ای که تکمیل تعداد موجودی فیزیکی اقلام راحت تر باشد.  بنابراین می توان تعداد موجودی فیزیکی کالا و کالاهای فریز شده را که ماهانه انجام می شود با گزارش موجودی POS مقایسه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مطالب
صبحانه
بلاگ
مواد غذایی مقوی برای صبحانه خوشمزه

طبق تحقیقات، متخصصان تغذیه صبحانه را از اصلی ترین وعده های غذایی خوانده است. انسان وقتی روز خود را شروع میکند ، به انرژی زیادی

قهوه
مدیریت کافی شاپ
انواع مختلف قهوه و خصوصیات آن ها

قهوه یک نوشیدنی سلیقه ای میباشد. بسیاری از افراد آن را به خاطر طعم تلخ آن دوست ندارند ، بسیاری هم با نوشیدن آن دچار

مهمترین عملیات اجرایی رستوران
مدیریت رستوران
مهمترین عملیات اجرایی رستوران

عملیات اجرایی رستوران که در مراکز غذایی (رستوران ها، فست فودها، تالارها) صورت می گیرد تقریباً بیشتر از سرو و تحویل غذا است. رستوران های

کنترل داخلی در رستوران
مدیریت رستوران
کنترل داخلی در رستوران ها

طبق آخرین آمار از رستوران ها ، سرقت و کلاهبرداری کارمندان هر ساله از ۴ تا ۵ درصد از درآمد فروش سالانه برای رستوران ها