تماس بگیرید

تجهیزات کافی شاپ
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطلب

تجهیزات ضروری و مورد نیاز راه اندازی یک کافی شاپ

همانطور که می دانید بازار قهوه و کافه درحال رشد است و میزان مصرف قهوه رو به افزایش بوده و همین امر نشان می دهد که نیاز به افتتاح بیشتر کافی شاپ می باشد.

در ابتدا راه اندازی کافی شاپ نیاز به تجهیزات و لوازم ضروری می باشد که ما قصد داریم در این مقاله به بعضی از آنها اشاره کنیم.

تجهیزات کافی شاپ

قهوه ساز اتوماتیک

در اکثر کافه ها حدود ۳۰ درصد از فروش آنها  از قهوه می باشد. قهوه ساز یکی  از اصلی ترین تجهیزات یک کافی شاپ می باشد.

بعضی از مواقع در ساعات های آغازین روز امکان دارد با حجم عظیمی از مشتریانی که قصد دارند روزشان را با یک قهوه آغاز کنند مواجه می شوید و همانطور که می دانید قهوه ساز ها دارای قیمت مناسب و از لحاظ کیفیت هم قهوه های خوش طعمی را درست می کنند پس بستگی به میزان مشتری و بودجه ای که در نظر دارید باید یک قهوه ساز با کیفیت را خریداری کنید.

دستگاه اسپرسو ساز با کیفیت

یکی دیگر از تجهیزات مهم در کافی شاپ دستگاه اسپرسو ساز می باشد که باید خرید این دستگاه را جزو اولویت های خود قرار دهید. سعی کنید بستگی به فروش و تعداد مشتریان خود دستگاه اسپرسو ساز خود را با دقت و جستجو پیدا کنید. با انتخاب یک دستگاه اسپرسو ساز مناسب می توانید با سرعت بالا یک اسپرسو با کیفیترا برای مشتری خود تهیه کنید.

آسیاب قهوه

شما در کنار دستگاه اسپرسوساز خود نیاز به یک دستگاه آسیاب قهوه نیز دارید. همانطور که می دانید برای تهیه یک قهوه اسپرسو با کیفیت نیاز به یک دستگاه آسیاب قهوه نیز دارید.

در انتخاب دستگاه آسیاب قهوه دقت کافی داشته باشید تا دستگاهی را انتخاب نمایید که هم دارای سرعت بالا باشد و هم کیفیت قهوه را نیز برای شما حفظ کند.

دستگاه تسویه آب

آب یکی از مهم ترین بخش های تهیه یک قهوه با کیفیت می باشد. اگر مواد معدنی در آب منطقه شما بالا باشد باعث می شود که هم کیفیت قهوه شما پائین بیاید و هم به دستگاه اسپرسو ساز شما صدمه بزند. پس داشتن یک دستگاه تسویه آب نیز می تواند در اولویت خرید شما باشد.

یخچال

جهت نگهداری مواد تازه و لبنی در یک کافی شاپ نیاز به یک یخچال می باشد. در موقع افتتاح کافه باید فضای کافه را مدنظر قرار دهید و یک یخچال را مناسب محیط کافه خود خریداری کنید.

سعی کنید که یخچالی را انتخاب کنید که دارای حجم و ظرفیت مناسب برای نگهداری مواد اولیه شما را داشته باشد.

ظروف پذیرایی

در یک کافی شاپ لوازم پذیرایی را باید در اختیار داشته باشید تا از مشتریان خود بتوانید پذیرایی کنید. دقت کافی در انتخاب لوازم پذیرایی شیک باعث می شود که در ذهن مشتری خود خاطره خوبی رقم بزنید و همین امر باعث می شود که مشتریان بیشتری را جذب کنید.

تجهیزات کافی شاپ

فر و تستر

اگر در کافی شاپ خود ساندویج گرم نیز سرو می کنید پس لازم است  که یک دستگاه فر داشته باشید. فقط دقت داشته باشید که دستگاه فر و تستری را انتخاب کنید که هم مقرون به صرفه باشد و هم بتواند تمام نیاز های شما را برطرف کند.

بلندر یا مخلوط کن

اگر می خواهید انواع نوشیدنی ها و شیک ها، اسموتی ها و دسرها را در کافی شاپ خود سرو کنید پی به یک دستگاه بلندر در کافه خود نیاز دارید. با کمک این دستگاه می توانید انواع نوشیدنی ها را به صورت حرفه ایی تهیه کنید.

نرم افزار مدیریت و حسابداری کافی شاپ

اگر در ابتدا راه اندازی یک کافی شاپ هستید تهیه یک نرم افزار مدیریت و حسابداری نیز به شما کمک شایانی می کند. با استفاده از نرم افزار مدیریت و حسابداری کافه پونه شما می توانید تمام بخش های داخلی کافی شاپ خود را به راحتی مدیریت کنید. میزان موجودی مواد اولیه در انبار خود را نیز بررسی کنید و همچنین به راحتی بخش مالی کافی شاپ خود را مدیریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مطالب
صبحانه
بلاگ
مواد غذایی مقوی برای صبحانه خوشمزه

طبق تحقیقات، متخصصان تغذیه صبحانه را از اصلی ترین وعده های غذایی خوانده است. انسان وقتی روز خود را شروع میکند ، به انرژی زیادی

قهوه
مدیریت کافی شاپ
انواع مختلف قهوه و خصوصیات آن ها

قهوه یک نوشیدنی سلیقه ای میباشد. بسیاری از افراد آن را به خاطر طعم تلخ آن دوست ندارند ، بسیاری هم با نوشیدن آن دچار

مهمترین عملیات اجرایی رستوران
مدیریت رستوران
مهمترین عملیات اجرایی رستوران

عملیات اجرایی رستوران که در مراکز غذایی (رستوران ها، فست فودها، تالارها) صورت می گیرد تقریباً بیشتر از سرو و تحویل غذا است. رستوران های

کنترل داخلی در رستوران
مدیریت رستوران
کنترل داخلی در رستوران ها

طبق آخرین آمار از رستوران ها ، سرقت و کلاهبرداری کارمندان هر ساله از ۴ تا ۵ درصد از درآمد فروش سالانه برای رستوران ها