تماس بگیرید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطلب

مناسب ترین رنگ برای کافی شاپ اولین دغدغه بعد از تصمیم به راه اندازی کافی شاپ یا رستوران است. در این مقاله بررسی میکنیم چه ویژگی هایی می تواند برای انتخاب مناسبترین رنگ برای کافی شاپ تاثیر داشته باشید و بهترین رنگ ها کدام است. تصمیم گیری در مواردی مانند انتخاب رنگ اهمیت بسیاری در مدیریت کافی شاپ و موفقیت آن دارد.

چرا انتخاب رنگ مناسب برای کافی شاپ مهم است؟

رنگ ها باعث افزایش انرژی و روحیه مشتریان می شود و تحریک اشتهای آن ها نیز از دیگر دلایل اهمیت آن است . برنامه رنگی می تواند منعکس کننده هویت نام تجاری افراد باشد. استفاده صحیح  از زنگ ها باعث بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک شود. حالا اگر رنگ ها به درستی به کار نرود می تواند تاثیری منفی در مشتریان داشته باشد.

قطعا باریستا، طعم کاپوچینو و یا چای و دمنوش کافه شاپ شما برای جذب و رضایت مشتری مهم است اما قبل از جذب آنها باید ایجاد فضایی مناسب مشتریان را به داخل کافه بکشانید. بنابراین درک این موضوع که انتخاب رنگ فضای داخلی کافی شاپ چه تأثیری در کل فضا دارد مهم است و می تواند حتی کارآمد تر از طعم و عطر قهوه باشد.

انتخاب تم کافی شاپ قبل از انتخاب رنگ

ابتدا باید تم کافی شاپ و کارکرد و حتی جامعه مشتری هدف خود را شناسایی کنید. مثلا کافی شاپ در چه منطقه یا محلی قرار گرفته است و مشتریان شما بیشتر از چه تیپ جامعه ای هستند. نزدیک دانشگاه هستید و دانشجویان مشتریان شما هستند خوب است که از رنگ های خیلی شاد استفاده کنید یا روشنفکران و افراد اهل مطالعه قالب مشتریان شما هستند، بهتر است از رنگ های خنثی و ساده استفاده شود تا تمرکز مشتریان بیشتر شود.

برای انتخاب تم های دیگر برای کافی شاپ باید از ذهن خلاق خود استفاده کنید و تم هایی انتخاب کنید که توجه ها را به کافی شاپ شما جلب کند.این تم ها می تواند معاصر، مدرن، سنتی، روستایی یا شهری باشد.

معیارهایی برای انتخاب مناسب ترین رنگ برای کافی شاپ:

بعد از انتخاب تم اصلی باید بهترین رنگ برای کافی شاپ و در واقع رنگ اصلی کافه را هم انتخاب کنید و دیگر همه چیز از مبل و صندلی ها گرفته تا رنگ ظروفی که مشتریان در آن نوشیئدنی یا غذا می خورند و همچنین رنگ لوگو کافی شاپ و دیوار و سقف آن، باید یک هارمونی با رنگ اصلی داشته باشد.

قطع به یقین برای انتخاب رنگ ابتدا باید روانشناسی رنگ ها را بدانیم که هر رنگ چه تاثیری می تواند بر روی مشتریان بگذارد. تاثیر بر احساسات از مهمترین آثار رنگ هاست . تاثیراتی مثل تغییر روحیه ، افزایش خلاقیت ، ایجاد خواب آلودگی و حتی تاثیرات منفی مثل اختلالات رونی ، خستگی و عصبانیت و … به همراه داشته باشد

بنابرین با علم به تاثیر مستقیم رنگ ها بر روی مشتریان ، باید بدانیم که چگونه یک پالت رنگی انتخاب کنیم و در کنار هم قرار دهیم و  یک کانسپتی با رنگ بندی دلپذیر ایجاد کنیم.

انتخاب رنگ اصلی برای کافی شاپ

با توجه به رنگ قهوه ای قهوه، رگه های کرم، غنی و عمیق قهوه ای می تواند انتخاب مناسبی برای فضای داخلی کافی شاپ باشد. حالا  اگر کافه شما در یک خیابان با نور طبیعی کم قرار داشته باشد داشتن رنگ های قهوه ای روشن و در کل رنگ های روشن تر  در دیزاین کافه، فضا را بزرگتر از آنچه در واقعیت است نشان میدهد.  و به همین دلیل بهتر است از رنگ های تاریک استفاده نشود.

در کل برای اینکه فضای رستوران بزرگتر دیده شود بهتر است از رنگ روشن استفاده کنیم. جهت برانگیختن احساس آرامش بین مشتریان توصیه می شود از رنگ های روشن همچون سفید و بژ استفاده شود.

استفاده از این رنگ ها در این مکان ها همچنین باعث می شود مشتریان تمایل داشته باشند تا زمان بیشتری را در این محیط سپری کنند و نباید از رنگ های جیغ، رنگ های خیلی براق و رنگ های نئون استفاده کنیم.. بهترین رنگ برای سقف ها سفید و یا بژ می باشد انتخاب این رنگ باعث می شود این محیط ها دلبازتر به نظر برسند. در صورتی که تعداد مشتریان شما در طول روز زیاد هستند توصیه می کنیم از استفاده از رنگ های روشن خودداری نمایید تا مدت زمان توقف مشتریان در رستوران یا کافی شاپ شما تا حد قابل توجهی کاهش یابد.

هرچند رنگ بژ یکی از رنگ های سلطنتی و آرامش بخش می باشد و استفاده از آن برای رستوران های ۵ ستاره مناسب است اما توصیه می کنیم این رنگ را با رنگ های سفید، سبز یا لکه های قرمز ترکیب نمایید تا شاهد جلوه زیباتری باشید. برای ایجاد جلوه روی کف سفید توصیه می کنیم از گلدان ها یا صندلی های قرمز استفاده نمایید.

انتخاب رنگ های آرامش بخش سبز و قهوه ای برای کافی شاپ

با انتخاب رنگ سبز می توان ارتباط با طبیعت را یادآوری نمود و در رستوران خود محیطی آرام ایجاد نمود. نکته لازم به ذکر در این مورد این است که انتخاب رنگ سبز باعث می شود مشتری تمایل به سپری کردن زمان بیشتری در رستوران شما خواهد داشت. استفاده از رنگ سبز باعث می شود مشتریان به دنبال غذای سالم و متعادل با وضعیت درونی شما باشند. از رنگ سبز برای دیوارهای رستوران های طلایه دار در بهداشت استفاده می شود، استفاده از رنگ قهوه ای در مبلمان کافی شاپ و رستوران ها نیز در جذب مشتریان بیشتر نقش قابل توجهی دارد.

در استفاده از رنگ قهوه ای بهتر است حجم آن را کم در نظر بگیرید زیرا در صورت استفاده بیش از حد از آن زیبایی ظاهری از دست خواهد رفت.

انتخاب رنگ های آرامش بخش سبز و قهوه ای برای کافی شاپ

انتخاب رنگ های سبز و قهوه ای

استفاده از رنگ های بنفش و آبی اشتهای مشتریان را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد در صورت تمایل برای سپری شدن زمان بیشتر توسط مشتریان در کافی شاپ، آبمیوه یا بستنی فروشی بهتر است در محیط استفاده از رنگ های آبی و بنفش را افزایش دهید.

بهتر است این کار با کنتراست قرمز انجام گیرد که در نقطه خلاف چرخ رنگ می باشد. به منظور سرعت دادن به رفتار مشتریان و بیان درخواست های تحریک آمیز توصیه می کنیم از رنگ های قرمز استفاده نمایید. قرمز در مقایسه با رنگ بنفش نقش موثرتری در جلب نظر مشتریان دارد.

 

انتخاب رنگ های قرمز و زرد

قرمز و زرد در لوگوها بیشترین کاربرد را دارند. این رنگ ها فشار خون مشتریان و ضربان قلب آن ها را افزایش می دهد و هیجان را در آن ها ایجاد می کند این امر باعث می شود مشتریان شما سریع غذای خود را خورده و مکان را ترک کنند. اکثر دیوارها، لیوان، فنجان و ظروف روی میز کافی شاپ یا رستوران ها به رنگ قرمز و یا زرد هستند. طرح رنگی فست فود تا حد قابل توجهی به لوگو و رنگ برند وابسته می باشد.

البته لازم به ذکر است که استفاده از این رنگ ها تنها در رستوران ها یا کافی شاپ های شلوغ توصیه می شود. همچنین شما می توانید ترکیب رنگی قرمز و سفید، آبی و صورتی ایجاد نمایید. بهترین رنگ و طراحی دکوراسیون کافی شاپ یا رستوران ها در فضای داخلی و خارجی رنگی می باشد که واکنش خوبی را در مشتریان منعکس سازد.

 

انتخاب رنگ های قرمز، نارنجی و قهوه ای

انتخاب رنگهایی که باعث می شوند مشتریان مدت زمان بیشتری را در کافی شاپ یا رستوران شما سپری کنند یکی دیگر از اصولی است که هنگام انتخاب بهترین رنگ و طراحی دکوراسیون کافی شاپ و رستوران ها باید مد نظر قرار گیرد. بهتر است این نکته را در خاطر داشته باشید که انتخاب رنگ های تیره و خاکی جهت رنگ آمیزی دیوارها و ایجاد سایه های روشن همراه با نورپردازی با استفاده از طیف رنگ های گرم در ایجاد آرامش در مشتریان موثر می باشد و این امر باعث می شود مشتری مدت زمان بیشتری را در کافی شاپ یا رستوران شما سپری کند.

ایجاد سایه هایی از رنگ های قرمز، نارنجی و قهوه ای در افزایش اشتهای مشتری نیز موثر می باشد و در نتیجه سفارشات آن ها بیشتر خواهد شد.

 

انتخاب رنگ های سفید و قهوه ای

بعنوان صاحب کافی شاپ احتمالا شاهد الگوهای زیبایی شیر می باشید زمانی که آن را با قهوه مخلوط میکنید. رنگ های سفید و قهوه ای با هم از نظر پالت رنگی مکمل هستند.بنابراین با استفاده از مبلمان چوبی کافه به منظور همخوانی با دیوارهای کافه می توانید این پتانسیل را افزایش دهید.

رنگهای سفید و شیری در کنار رنگ قهوه ای در طراحی دکوراسیون کافه یک ترکیب بی نظیر خواهد بود.

 

رنگ های پاستلی

آبی آسمانی، صورتی، زرد روشن، بنفش کمرنگ، و سبز روشن نیز جزو رنگ های پاستلی می باشند. این طیف رنگی بسیار سبک و روشن می باشند و معمولا برای کافی شاپ ها که فضاهایی غیر رسمی می باشند کاربرد دارد. باتوجه به این که رنگ های پاستلی روشن و سبک هستند، با انواع دکوراسیون ها سازگار می باشند. این دسته رنگی به عنوان رنگ های پرکاربرد در دهه ۱۹۸۰ انتخاب شده بود، و همچنین در سال های اخیر هم طرفداران زیادی پیدا کرده است.

0 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مطالب
صبحانه
بلاگ
مواد غذایی مقوی برای صبحانه خوشمزه

طبق تحقیقات، متخصصان تغذیه صبحانه را از اصلی ترین وعده های غذایی خوانده است. انسان وقتی روز خود را شروع میکند ، به انرژی زیادی

قهوه
مدیریت کافی شاپ
انواع مختلف قهوه و خصوصیات آن ها

قهوه یک نوشیدنی سلیقه ای میباشد. بسیاری از افراد آن را به خاطر طعم تلخ آن دوست ندارند ، بسیاری هم با نوشیدن آن دچار

مهمترین عملیات اجرایی رستوران
مدیریت رستوران
مهمترین عملیات اجرایی رستوران

عملیات اجرایی رستوران که در مراکز غذایی (رستوران ها، فست فودها، تالارها) صورت می گیرد تقریباً بیشتر از سرو و تحویل غذا است. رستوران های

کنترل داخلی در رستوران
مدیریت رستوران
کنترل داخلی در رستوران ها

طبق آخرین آمار از رستوران ها ، سرقت و کلاهبرداری کارمندان هر ساله از ۴ تا ۵ درصد از درآمد فروش سالانه برای رستوران ها