تماس بگیرید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطلب

عوامل موفقیت رستوران به اجرا و مدیریت رستورانداران بستگی دارد. از مهمترین و بارزترین عوامل موفقیت یک رستوران می توان به یادگیری مداوم، سازماندهی مناسب، جو تجاری مناسب، داشتن اشتیاق ، انگیزه برای کار و البته بهره مندی از منابع مالی و تکنولوژی (نرم افزار مدیریت رستوران) لازم را برشمرد.

فرقی نمی کند رستوران شما کوچک باشد یا بزرگ! رستوران های کوجک هم ریزه کاری های مدیریتی خود را دارد ولی به هرحال رستوران های بزرگ با پرسنل بیشتر کمی سخت تر است.

اگر در ابتدای کار رستورانداری هستید مسائل و سختی های کار خود را دارید . تهیه غذای خوشمزه و دلچسب  دشواری های خاص خود را دارد. برای جذب مشتری باید میزبان خوب و مهربانی باشید و مهرو شادی را به آنها انتقال بدهید که مشتریان وفادار بمانند.

مدیریت رستوران

در مدیریت رستوران حتی اگر رستوران کوچکی باشد مهمترین اصل نظم است . برای مدیریت رستوران‌ اولین مرحله شناسایی وظایف مربوط به کارگران است و دوم محول کردن این وظایف به افراد مناسب و مرتبط. کنترل ورود خروج کارکنان و سفارش ها ، حسابداری ، مرخصی کارکنان ، مدیریت پیک و … از دغدغه های مهم مدیران رستوران است.

امروزه با بهره گیری از تکنولوژی این کارها به سادگی قابل انجام هست . از نرم افزار های مدیریت رستوران گرفته تا ربات های کارگر که به کمک رستورانداران آماده اند. اگرچه هنوز استفاده از ربات های کارگر فراگیر نشده ولی نرم افزار های خوبی برای مدیریت رستوران داریم که یکی از آنها نرم افزار مدیریت و حسابداری رستوران پونه است.

از دیگر نکات کلیدی مهم مدیریت رستوران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. مدیریت کارآمد هزینه ها در رستوران
  2. تبلیغات موفق
  3. مدیریت کیفیت محصول
  4. ارائه خدمات ممتاز
  5. مدیریت هوشمندانه زمان
  6. ایجاد محیط کار مثبت
  7. ایجاد انگیزه پرسنل
  8. الگوی مناسب باشید
  9. همواره منظم باشید
  10. پاداش مناسب

در ادامه این مطلب به معرفی بیشتر نکات بالا خواهیم پرداخت.

مدیریت کارآمد هزینه ها در رستوران

جهت اداره موفق رستوران، مدیریت هزینه ها نکته بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد.

اطلاع کامل و دقیق از هزینه ها و دخل و خرج رستوران، استفاده از تجربیات و پیشنهادات سرآشپزان و صندوق داران رستوران، مشخص کردن تمامی هزینه های جاری رستوران مانند خرید مواد اولیه ، حقوق کارکنان و بیمه، اجاره مکان رستوران، مالیات، خرید و تعمیر تجهیزات و … ، پیگیری فرآیند پخت ، سفارش و فروش رستوران برای مشخص کردن سود و زیان رستوران و … می تواند به این مدیریت کار آمد هزینه کمک کند.

استخدام و استفاده از حسابداران کاربلد و یا یک مدیر امور مالی با تجربه می تواند به فرآیند مدیریت هزینه ها و بودجه بندی دقیق جهت کسب سود بیشتر  کمک کند.

یکی از مهمترین قابلیت های نرم افزارهای رستوران حسابداری و مدیریت هزینه هاست و گزارش جامعی از هزینه های رستوران از راه اندازی تجهیزات و خرید مواد اولیه تا تحویل سفارش غذا را به مدیران رستوران ارائه می دهد. مشاهده گزارشات حسابداری، ثبت هزینه ها، ثبت حواله حساب ها، قابلیت تعریف مشترکین اعتباری، ثبت فاکتورهای خرید، گزارش موجودی انبار، انبارگردانی اتوماتیک و … از مهمترین این قابلیت ها می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مطالب
صبحانه
بلاگ
مواد غذایی مقوی برای صبحانه خوشمزه

طبق تحقیقات، متخصصان تغذیه صبحانه را از اصلی ترین وعده های غذایی خوانده است. انسان وقتی روز خود را شروع میکند ، به انرژی زیادی

قهوه
مدیریت کافی شاپ
انواع مختلف قهوه و خصوصیات آن ها

قهوه یک نوشیدنی سلیقه ای میباشد. بسیاری از افراد آن را به خاطر طعم تلخ آن دوست ندارند ، بسیاری هم با نوشیدن آن دچار

مهمترین عملیات اجرایی رستوران
مدیریت رستوران
مهمترین عملیات اجرایی رستوران

عملیات اجرایی رستوران که در مراکز غذایی (رستوران ها، فست فودها، تالارها) صورت می گیرد تقریباً بیشتر از سرو و تحویل غذا است. رستوران های

کنترل داخلی در رستوران
مدیریت رستوران
کنترل داخلی در رستوران ها

طبق آخرین آمار از رستوران ها ، سرقت و کلاهبرداری کارمندان هر ساله از ۴ تا ۵ درصد از درآمد فروش سالانه برای رستوران ها