• خانه
  • انبارداری رستوران
انبارداری رستوران
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطلب

انبارداری و انبارگردانی خودکار مراکز غذایی

مدیریت دقیق انبار در مراکز تولیدی و خرید و فروش، یکی دیگر از بخش های حیاتی در مدیریت کل مجموعه است. کنترل ورود و خروج کالاها، دسته بندی کالاها، انبارگردانی، محاسبه دقیق بهای تولید غذا ها در هر روز و … مواردی است که یک رستوراندار نیاز به گزارشگیری روزانه آنها را دارد.

نرم افزار پونه در یک ساختار بسیار ساده ولی کارامد، تمامی نیازهای یک رستوران را در بخش انبارداری برآورده میکند.

انبارداری خودکار رستوران

ثبت اتوماتیک ورود به انبار به هنگام ثبت فاکتور خرید، و صدور اتوماتیک حواله انبار هنگام صدور فاکتور فروش در نرم افزار پونه سبب شده انبارداری دقیق مجموعه براحتی انجام پذیرد. تمامی عملیات و ثبت سند ها برای موجودی تعدادی و ریالی انبار بطور اتوماتیک انجام می شود.

گزارش موجودی انبار رستوران

ثبت اتوماتیک ورود به انبار به هنگام ثبت فاکتور خرید، و صدور اتوماتیک حواله انبار هنگام صدور فاکتور فروش در نرم افزار پونه سبب شده انبارداری دقیق مجموعه براحتی انجام پذیرد. تمامی عملیات و ثبت سند ها برای موجودی تعدادی و ریالی انبار بطور اتوماتیک انجام می شود.

ثبت فاکتور های خرید رستوران

در نرم افزار پونه با ثبت فاکتور های خرید بصورت اتوماتیک موجودی انبار طبق واحد و تعداد خرید و فروش کالا تکمیل می گردد. همچنین نرم افزار بصورت اتوماتیک تبدیل واحد ها را نیز انجام میدهند (بصورت مثال کیلو به گرم، بسته به عدد، شل به عدد و …)

انبارداری رستوران

قابلیت تعریف فرمول ساخت غذا در رستوران


فرمول ساخت مشخص می کند که هر غذا از چه مواد دیگری تولید شده است و نرم افزار طبق خرید های شما و فرمول ساخت بهای تولید دقیق یک غذا را برای کاربر محاسبه می نماید.

انبارداری و انبارگردانی اتوماتیک رستوران

نرم افزار پونه بدون نیاز به سیستم انبارداری جدا با صدور فاکتور و فروش روزانه به صورت اتوماتیک عملیات خروج از انبار محصولات را انجام می دهد و در هر لحظه گزارش دقیقی از موجودی تک تک مواد اولیه، مواد میانی و مواد مصرفی را به مدیریت ارائه می نماید.

محاسبه بهای تولید رستوران

بهای تولید مهمترین فاکتور جهت مدریت و قیمت گذاری منوی فروش رستوران است. نرم افزار پونه در صورتی که کاربر برای یک محصول، فرمول ساخت دقیق وارد کرده باشد، طبق خرید های انجام شده و قیمت خرید آنها، بهای تولید هر غذا را به ایشان گزارش می دهد .

اصول انبارداری رستوران

انبار و انبارداری اهمیت بسیار زیادی در موفقیت یک رستوران دارد. خرید و تامین به موقع مواد اولیه غذایی و کنترل ورودی و خروجی این مواد سهم بسزایی در افزایش درآمد رستوران دارد. در زیر به تعدادی از مهمترین اصول انبارداری رستوران می پردازیم:

  • مهمترین اصل در انبار داری سهولت دسترسی در سریع ترین زمان به موجودی انبار است. این اصل با طبقه بندی و دسته بندی صحیح موجودی انبار و ثبت ببارکد بر روی ان ها که در نرم افزار انبار داری رستوران هم درج می شود قابل انجام است.
  • با توجه به مصرفی بودن مواد غذایی و تاریخ انقضای آنها بهتر هست همیشه مواد با تاریخ انقضای نزدیکتر در ابتدای انبار قرار گیرند. یکی از مهمترین دردسر های رستوران ها مسمومیت مشتریان بدلیل استفاده از مواد فاسد می باشد که میتوان صدمات جبران ناپذیری به رستوران بزند. با رعایت این اصل دور ریختنی ها بسیار کم می شود و طول مدت نگهداری مواد غذایی افزایش پیدا می کند.
  • با رعایت این اصول انبارداری کنترل موجوی انبار و ارزش روز آنها محاسبه می شود و گزارشگیری خیلی دقیقی در بازه های زمانی مختلف می توانید از انبار داشته باشید.
دیگر مطالب
مدیریت رستوران
مدیریت رستوران
مدیریت رستوران

راهنمای کامل نحوه ی مدیریت رستوران اگر صاحب یک رستوران هستید ، از اهمیت تهیه ی غذای خوش طعم و تجربه ی لذت بخشِ مشتری

جلب رضایت مشتریان
جلب رضایت مشتریان رستوران

نرم افزار مدیریت رستوران به خدمات رسانی بهتر به مشتریان و جلب رضایت مشتریان و تبدیل به مشتری دائمی کمک بسیاری می کند. یکی از

دورکاری برای رستوران
تاثیر تکنولوژی بر رستوران داری

دورکاری برای رستوران با کمک تکنولوژی؛ درحالیکه برخی از رستوران ها به فن آوری های جدید روی می آورند، بر اندوه کارکنان و پرسنل آنها

سفارش نرم افزار انبارداری رستوران پونه
با تکمیل اطلاعات فرم سفارش نرم افزار پونه ، ما با شما تماس میگیریم.